مربع عروسی خواستگاری خبر گزارش

مربع: عروسی خواستگاری خبر گزارش

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی وزیر خارجه کشور عزیزمان ایران در طول مذاکرات 598، یک متخصص اطفال بود , حقیقت تلخ این هست

متاسفانه ایشان بعنوان وزیر خارجه؛ فریاد نکشید و به مسئولین و مردم نگفت: حامی مهم تسلیحاتی صدام؛روسیه است آن هم باوجود روابط دیپلماتیک با ما هفتاد در صد سلاحهای

وزیر خارجه کشور عزیزمان ایران در طول مذاکرات 598، یک متخصص اطفال بود , حقیقت تلخ این هست

حقیقت تلخ این هست؛ وزیر خارجه کشور عزیزمان ایران در طول مذاکرات 598، یک متخصص اطفال بود

عبارات مهم : ایران

انتقاد شدید روزنامه «جمهوری اسلامی» از ولایتی:

حقیقت تلخ این هست؛ وزیر خارجه کشور عزیزمان ایران در طول مذاکرات 598، یک متخصص اطفال بود / اگر به خاطر حماقت صدام نبود، اسرا و سرزمین های اشغال شده است آخر جنگ را نمی توانستیم آزاد کنیم / از سه لایه تحریم های ضدایرانی، دو لایه در دوران وزارت فخیمه ولایتی ریخته شد؛ او بگوید چه هنری در برابر این تحریم ها به خرج داد؟ / عجیب است که ولایتی می گوید به روسیه خوش بین باشید؛ مسکو حامی صدام و تجزیه ی آذربایجان بود؛ این سخن چه فرقی با سخن توده ای ها دارد؟

متاسفانه ایشان بعنوان وزیر خارجه؛ فریاد نکشید و به مسئولین و مردم نگفت: حامی مهم تسلیحاتی صدام؛روسیه است آن هم باوجود روابط دیپلماتیک با ما هفتاد در صد سلاحهای صدام را تامین می کند هویت دشمن تابع خواست ما نیست بلکه واقعیت خارجی است که بسا خلاف خواست و تحلیلهای ماست گاهی شما می خواهی با بنی امیه بجنگی ولی می بینی منصور دوانیقی برابر شماست باید سیاستت را مطابق واقع کنی.

روزنامه جمهوری اسلامی به شدت از چرخش علی اکبر ولایتی در بحث برجام و نگاهش به روسیه انتقاد کرد.

وزیر خارجه کشور عزیزمان ایران در طول مذاکرات 598، یک متخصص اطفال بود , حقیقت تلخ این هست

به گزارش گزینش ؛ این روزنامه آورده است: آقای دکتر ولایتی در نشست (تجربه ماندگار) در یک چرخشی عجیب از موضع موید برجام خود برگشته؛ و بعنوان نقد و طعنه به برجام گفت: ما در مذاکرات آتش بس بعد از پذیرش قطعنامه 598 با عراق در سال 68ش؛ متخصصین حقوقی و دفاعی خوبی مثل دکتر حبیبی و دکتر ممتاز… داشتیم و آنرا موفقترین مذاکرات تاریخ نامید و…! چون مغالطات و اشتباهات زیادی در سخنان ایشان وجود دارد محض رضای خدای متعال جهت برطرف مغالطه و روشن شدن حقایق؛سوالات و نکاتی را به عرض می رسانم:

اولا بر فرض غلط ایشان که مذاکرات قطعنامه را موفقترین بدانیم جای خوشوقتی دارد که ایشان به وجود متخصص و ارزش تخصص در تیم خود اعتراف کردند این را بفال نیک می گیریم ولی این حقیقت تلخ را چگونه پنهان کنیم که خود وزیر خارجه ما که در راس دستگاه سیاست خارجی و مسئول این مذاکرات بود در آن وقت یک متخصص اطفال بوده و تخصصی در کار خودش (سیاست خارجی) نداشت ! و اگر نبود حماقت صدام در حمله به کویت و حمله متقابل امریکا به او؛چه بسا ما حتی اسرا و سرزمین اشغال شده است آخر جنگ خود را نمی توانستیم آزاد کنیم!

متاسفانه ایشان بعنوان وزیر خارجه؛ فریاد نکشید و به مسئولین و مردم نگفت: حامی مهم تسلیحاتی صدام؛روسیه است آن هم باوجود روابط دیپلماتیک با ما هفتاد در صد سلاحهای

ثانیا ایشان در طول هشت سال جنگ تحمیلی صدام چهار بار به روسیه (حامی مهم صدام) سفر کردند؛ بفرمایند چه تاثیری مذاکرات ایشان در تقلیل حمایتهای نظامی روسیه از صدام داشت؟ هیچ ! بلکه روسها غیر از بمب اتمی؛هر سلاح پیشرفته ای را به صدام دادند آنها وسط جنگ بعد از آخر پیمان ده ساله روسیه با عراق در سال 62 ش مجددا پیمان 25 ساله همکاری نظامی با صدام بستند ولی حتی خبر آن در داخل پخش نشد لیکن تبلیغات داخلی ما (که دست چپی ها بود) سخت در گیر خصومت با امریکا و اسرائیل بود و همگی جایگزین این واقعیت تلخ جنایات و خصومتهای آمریکا و اسرائیل را هوار می کرد بطوریکه مردم کشور عزیزمان ایران خیال می کردند امریکا به صدام اسلحه می دهد ! و وزارت خارجه که باید در این باره خط و هشدار دهد ساکت بلکه موید آن بود این تبلیغات مثل آن است که شما درحال جنگ با بنی عباس بر ضد بنی امیه (خصم بنی عباس) شعار دهی! و متاسفانه ایشان بعنوان وزیر خارجه؛ فریاد نکشید و به مسئولین و مردم نگفت: حامی مهم تسلیحاتی صدام؛روسیه است آن هم باوجود روابط دیپلماتیک با ما هفتاد در صد سلاحهای صدام را تامین می کند هویت دشمن تابع خواست ما نیست بلکه واقعیت خارجی است که بسا خلاف خواست و تحلیلهای ماست گاهی شما می خواهی با بنی امیه بجنگی ولی می بینی منصور دوانیقی برابر شماست باید سیاستت را مطابق واقع کنی.

ثالثا تحریمهای ضد کشور عزیزمان ایران سه لایه داشت (تروریستی؛ حقوق بشری ؛هسته ای) و بهانه های دو لایه اول از سه لایه تحریم؛ در دوران وزارت فخیمه ایشان ریخته شده است است عفی الله عنه؛ سر بسته بگذریم؛ ایشان بفرمایند چه تلاشی جهت جلوگیری از کارهای موجب تحریم کردند و چه هنری جهت تصویب نشدن این تحریمها در مجامع بین المللی انجام دادند؟

رابعا این طبیب بزرگوار، نخبگان و علمای مستقل و آگاه ما که قائل به عدم اعتماد به روسیه و طرفدار رابطه مساوی با شرق و غرب هستند؛ را مورد لطف قرار داده و جاهل و غرب زده نامیدند و سپس با شعار لزوم نگاه به شرق؛ از ملت کشور عزیزمان ایران می خواهد به روسیه اعتماد کرده یا لا اقل به آن خوشبین باشند! عجبا روسیه ای که حامی مهم صدام و حامی تجزیه آذربایجان بدست پیشه وری در 1320 شمسی بوده و قبل از آن صد و هفتاد سال پیش؛ تحمیل کننده عهد نامه گلستان و ترکمن چای؛و جدا کننده بخشهای زیادی از کشور عزیزمان ایران بوده است ! آیا ما بیاییم مثل کشورهای فعلی ترکمنستان و ارمنستان و تاجیکستان؛زیر چتر روسیه برویم تا از شر غرب راحت شویم؟ این پیشنهاد خطرناکی است من خواهش می کنم نخبگان در باره این پیشنهاد نظر دهند؛ این سخن چه فرقی با سخن توده ای ها دارد؟

وزیر خارجه کشور عزیزمان ایران در طول مذاکرات 598، یک متخصص اطفال بود , حقیقت تلخ این هست

خامسا رابطه مفهوم مشکک و دارای درجات بسیاری است از رابطه برابر چین و امریکا تا رابطه ذلیلانه شاه پهلوی و شیوخ ذلیل خلیج فارس با امریکا را در بر می گیرد و مطلوب ما رابطه برابر با شرق و غرب است ولی با اعتماد و خصومت زیاد با یک طرف مخالفیم.

متاسفانه ایشان بعنوان وزیر خارجه؛ فریاد نکشید و به مسئولین و مردم نگفت: حامی مهم تسلیحاتی صدام؛روسیه است آن هم باوجود روابط دیپلماتیک با ما هفتاد در صد سلاحهای

واژه های کلیدی: ایران | روسیه | ایرانی | امریکا | ایرانی | مذاکرات | وزارت خارجه | وزیر خارجه کشور

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz